خوش بحالت!

اگه تو اطرافیان ، دوست ، آشنا یا همکاراتون یه بنده خدایی هست که از صبح که چشم باز میکنه مادام داره میخوره و میخوره از صبحانه مفصل و نون و پنیرو گردو و خامه و عسل گرفته تا کیک و شیرینی تر و نسکافه و نهارم دو بشقاب برنج چرب و چیلی و باضافه تمام ته دیگهای موجود توی شرکت و خانه و بعدم تا عصر چیپس و پفک و ذرت مکزیکی با پنیر دوبل و عصرانه و شام و دوباره چای و شیرینی تر و بستنی و آجیل و آخر شبم یک مشت قرص انواع و اقسام مولتی ویتامین و تازه مادام هم دلش داره ضعف میره و سرگیجه داره و همش داره فکر میکنه که الان چی بخوره ؟!  ، و با تمام این اوصاف چاق که نمیشه هیچ ، روز به روزم لاغرتر میشه و حلقه زیر چشمش گودتر ، هی بهش نگید :خوش به حالت! خوش بحالت ! وقتی چیزی با منطق معمول جور در نمیاد حتما بدونید یه مشکلی هست.

بهتره یادمون نره که "همیشه همه چیز اونطور که به نظر میاد نیست". پس چه کاریه که عادت کردیم هی بهم دیگه خوش بحالت پرتاب می کنیم و انگار ته دلمون خنک میشه ولی نمیدونیم دل طرف مقابل (منظورم همون بنده خدائه ) بدجوری آتیش میگیره ... اصلا بیایید زین پس بجای واژه تلخ و نامانوس "خوش بحالت" بگیم : خدارو شکر ! که هم برای خودمون و هم طرف مقابل یه بار مثبتی به همراه داشته باشه حداقل.

 

پی نوشت 1: احیانا اون بنده خدائه ، همون دوست یا آشنا یا همکارتون ،یه بچه کوچولو نداره که هر روز به شیوه جدیدی اعصابشو میذاره تو هاون و با تمام قوا می کوبه و هزار و یک دل مشغولی دیگه...؟!؟!

پی نوشت 2: خیلی هم به حرفهایی که همون بنده خدائه تو عصبانیت میزنه دقت نکنید ... ، قهوه تلخ و سفر دور و سکوت طولانی و اتاق تاریک که براش مهیا نکردید حداقل بذارید غرغراشو بکنه ، شاید فقط به دوتا گوش احتیاج داشته باشه... یا نه ، فقط یه حسی که درکش کنه ، همین.

پی نوشت 3 :استفاده از هرگونه آیکون عینکیا نیشخندیاقهقهه یا گل یا هر کامنتی شامل کلمه  خوش بحالت! پیگرد قانونی دارد...

   

/ 39 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خانم بزرگ

می گن خوش به حالت که می خوری یا خوش به حالت که چاق نمی شی؟!!!!!! حالا جدا از شوخی حتما چک آپی بکن به خصوص آزمایش تیروئید...آخه این علائم پرخوری و لاغری یه جورایی به تیروئید مربوطه امیدوارم چیزی نباشه ولی احتیاط شرط عقله.... امان از این نبودن دو تا گوش می گم چرا ما زنای ایرانی همیشه در به در دو تا گوشیم که معمولا هم یافت می نشود؟

زرافه خوش لباس

من تعارف کردم؟ نه اهل تعارف نیستم... اینروزها گوش شنوا زیاده ولی باید قابل اعتمادش را پیدا کنی. گاهی آدم یک چیزی میگه بعد بر علیه اش استفاده می کنند. شاید همان اتاق تاریک قابل اعتماد تر باشدو این رو کلن گفتم دوستم...

ویدا

خوش به حالتتتتتت [زبان]

ننه قدقد

حالا جوش نیار خواهر! یادمه خیلی وقت ها مردم فکر می کردن ما پولداریم و من حرص می خوردم. مامانم می گفت خوبه که فکر نمی کنن ما فقیریم! خلاصه اینکه خوبه که همه بهت نمی گن چرا چاقی! یادت نره همه جای دنیا مردم فضولی می کنن. م فکر کنم اپه یه مدت م هی بگن خداروشکر بره رو اعصابت من هم با خانم بزرگ برای جریان آزمایش موافقم

پرسپولیسی

عزيييييييييييييييييييزم اصلا دوست دارم چيزايي رو كه مي نويسي! خدارو شكر كه تو هستي و اين چيزا رو مي نويسي كه بلكه من يه كم بفهمم! خداروشكر كه تو انقدر صبوري شكرها واسه خدايي بود كه چقدر ازش مي خوام بهترين هاشو بهت بده... غر بزن نصيحت كن داد بزن اصلا هر چي مي نويسي بنويس كه من هميشه دوسشون دارم

فرناز

دوست گلم. دیگران حرفها میزنند که اگه بخوای توجه کنی ، بهم میریزی . من هم انواع اقسام خوشبحالت رو میشنوم . خیلی وقتها داغ میکنم. ولی چه باید کرد؟ اینچنین است خواهر . شاید این فرهنگ خوشبحالت و کنجکاوی در دیگری و آه و حسرت کشیدن مال فرهنگ ما باشد فقط ، نمیدانم. هرچه هست ، بیخیالی طی کن خواهر.

فرناز

پست سفر رفتن یا نرفتن: گلم . من بارها بهت گفتم ، تو اصلا خودت رو در نطر نمیگیری. وقتی خودت برای خودت نیستی، نمیتونی توقع داشته باشی کس دیگه ای درک کنه. دردهات رو نمیگی. همه رو میریزی توی خودت و فقط لبخند و لبخند. خوب از دورن داغون میشی بی اینکه کسی بفهمه. نکن با خودت این کارو . خودت که بخودت اهمیت بدی ، کس دیگه هم یاد میگیره. ببخش از این رک گویی. میدونی که عاشقتم .

دریا

من ترجیح می دم بهم بگن خوش به حالت تا اینکه هی بگن وای چرا لاغر و ضعیف شدی ؟ مریضی حالت خوب نیست ؟ بچه داری سخته یا بچه ات خیلی شیطونه ؟ و ...