نقش خاطره می زند...

کاغذ زیر دستم، همانکه زیر موس کامپیوترم میگذارم، همانکه نقش چک نویس و دفتر تلفن را هم برایم بازی میکند گاهی!

پر از نقش و نگار است.

نقش و نگار حاصل زمانهایی که با تلفن حرف میزنم، نقش ها معمولا یک مرکز دارند با طرحهای تکراری که هرچه از مرکز دور میشوند بزرگتر و کم رنگترند. از روی نقش ها میتوان موضوع تلفنها را حدس زد. طرح های تلفن های کاری خطوط صاف و شکسته اند،یک چیزی شبیه طرح ورساچه که با نظم خاصی ولی دور از هرگونه لطافتی بهم زنجیر شده اند.

تلفن های شخصی حالت های مختلف دارد، گاهی کلماتی را که تکرار می شوند و آزارم میدهند، روی هم روی هم می نویسم و هربار کوچکتر و محوشان می کنم بهمراه کلی ابر و باد...و بدین صورت در خیالم به دست باد میروند، از اهمیتشان کاسته می شود و از آزارشان هم.

گاهی و البته بیشتر از گاهی چیزهایی می کشم شبیه گل های قالی، با نقش های مختلف و تنوع بسیار. گاهی ترنج دارد، گاهی طرح مسجد لطف الله است و گاهی نوین فر، از بچگی علاقه ی عجیبی به کشیدن طرح های قالی داشتم. یک مدت وقتی دبستان بودم روی کاغذ شطرنجی طرح قالی می کشیدم و هل میدادم زیر تخت، فکر میکردم شاید بتوانم طرح هایم را پنهانی بفروشم و جایش یک دست لباس عروس بخرم!!

مادر می گفت تا خاله عروسی نکند خبری از لباس عروس نیست، من هم توی ذهنم مادام برای خاله شوهر پیدا میکردم، و هر مهمانی که به خانه مادربزرگ می آمد و مرد جوانی بود آرزو میکردم خواستگار خاله باشد، خاله هم گذاشت و گذاشت وقتی کلاس پنجم بودم عروسی کرد. زمانی که قدم فقط 4-5 سانت از الانم کوتاهتر بود و در شرایطی که احساس میکردم باید از همه چیز خجالت کشید.

لباس عروس را پوشیدم و هیچوقت از پوشیدنش لذت نبردم! هیچوقت.

حالا هم وقتی هر چند وقت یکبار که میخواهم کاغذ زیر دستم را عوض کنم و کاغذ سفید دیگری جایش بگذارم دلم نمی آید نقش ها را مچاله کنم. گاهی فکر میکنم شاید بتوانم طرح هایم را بفروشم و جایش یک ، و جایش یک ... جایش یک چیزی بخرم که نه لازم باشد پنهانش کنم نه بخاطر داشتنش به کسی جواب پس بدهم.

بعد فکر میکنم آیا چنین چیزی پیدا می شود یا اصلا مشتری برای خط خطی های من؟! بعد فکر میکنم قالی که از مد افتاده باید بروم سراغ کارخانه هایی مانند دسینی و تاچ و ...  بعدتر هم به چیزهایی که از توی ذهنم عبور میکند میخندم و همکار روبرویم فکر می کند من چقدر خوشحالم و آه بلندی می کشد و چیزهایی زیر لب میگوید.

/ 34 نظر / 73 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آی کیو

در جواب کسانی که پرسیدن مغز رو چجوری طلا می گیرن: 1.مش کردن مو با آب طلا 2.گذاشتن کلاه خود از جنس طلا روی سر 3.یه حلقه ی طلایی از اونایی که اسمتو روش نوشتن...نه نه!دستت نکن...بذار رو سرت.

مامان آمیتیس(1)

به نظرم وقتتو برای فرش تلف نکن اونقدر فرش هندی و مصری و ... با طرحهای مختلف هست که نگو . عوضش میتونی از طرحهات برای سدهایی که احیانا فونداسیون و... شون رو میکشی استفاده کنی. اونوقت هرکی بره سد فلان که شما طراحیش کردی تو این بورد توضیحات جلوی سد مینویسن که این طرحهای ایرانی که در گوشه سد ملاحظه می کنید هم از آثار هنری همین مهندسه.[چشمک][نیشخند]

جاودانگی(مامان آراز)

مامان امیرسام نقش نوین فر گفتی و کردی کبابم.....اصلا من عاشق این نقشم در کنار خطیبی اما افسوس که خیلی گرونن!!!! راستش از استعدادهای داشته و نداشته خیلی دل خوشی ندارم یعنی از اینکه توانایی های هر چند کم جهت نگرفت خیلی خیلی ناراحتم....خیلی بیشتر از تصور عموم....اصلا گاهی هنگ می کنم که خیاطی وو علاقه ام به خاون کجا کار فعلیم کجا....

مريم

همين الان تصوير را ديدم. در كامپيوتر كلبه تصوير باز نمي شد. عجب كاغذ زيبايي زير دستت هست بانو. خيلي زيبا...

پرسپولیسی

من اصلا نقاش خوبی نیستم اصلا نقاشی کشیدن بلد نیستم استعداد ندارم انقدر بد می کشم که باور نمی کنی... بخدا ربطی به این نداره که ادمی ام که همیشه خودم رو دست کم می گیرم و این چرت و پرتا... نه واقعا استعداد حتی یه ادمک کشیدن هم ندارم... خب واضحه که حسودی می کنم... حتی به اینکه کاش میشد منم رو یه کاغذی وقت تلفن نقش قالی بکشم و تو خیالم بفروشم یه ... یه ... نمی دونم یه چیزی بخرم دیگه

مریم با خاطرات م

عزیزم دوست خوبم سلام.این نقشها که احتمالا طرح های خودت است خیلی زیباست با تمام گونه گونی که در کاغذ وجود دارد نقشهایت نگارینه ایست برای خودش.هم قالی می شود برای زیر ژا هم تابلو میشود برای ذهنی زیبا.برو سراغ هنر با هنر روحت جلوه می کند.

غزاله

دوست خوبم کلا هنرمندی.نمیدانی چقدر از خوندن متن یک ساعت مانده به تو لذت بردم هیچ ندارم برای نوشتن فقط بگویم که لذت بردم .هم در نوشتن و هم در نقاشی(نمیدانم دقیقا اسم این ریز نقش هاچیست؟ ) تبحر داری.باورم نمیشد که اینچنین زیبا بکشی ان هم بدون تامل و تمرین و آن هم وقتی که داری تلفن صحبت میکنی.[قلب][قلب]عزیزم برو سراغ هنر.حتما موفق میشوی

پرسپولیسی

دوست جونم برد دربی رو بهت تبریک می گم خیلی خوشحالم خیلی زیاد....

مابی

عزیزم تو هنوز هم کار هاتو طبق فونداسیون پیش می‌بری؟ فونداسیون آدم برفی یادته؟