از این حالی که من دارم

اگر امروز صبح _ شنبه دوم اردیبهشت 1391_ زنی را پشت فرمان یک خوردو پژو 206 رویت کردید که مثل ابر بهار اشک میریخت و در اتوبانهای تهران بی هدف پرسه میزد و بدون اینکه راهنما بزند ناگهان تغییر مسیر میداد و بر خلاف انتظار_ همه خیلی محترمانه راه را برایش باز میکردند و بوق ممتد هم نمی زدند_ بدانید و آگاه باشید که او همان "مامان امیرسام" بوده _که بر خلاف تصور معمول نه با شوهرش دعوا کرده نه با مادرش نه کارش را از دست داده و نه کشتی هایش یک شبه به گِل نشسته_ بلکه فقط به شدت دچار غلیان احساسان مزخرف مادری شده ، همین!

که اولین روزی است که پسرکش را گذاشته "مهد کودک"، همین! همین اتفاق ساده ای که همه بارها و بارها تجربه کرده اند. که نگرانی ، عذاب وجدان و دلتنگی و هزار "اما و اگــر" گریبانش را گرفته و دارد خفه اش میکند. که هر بار که در آینه نگاه می کند، فانتین را میبیند که کودکش را به تناردیه ها سپرده است و گریه اش اوج میگیرد. که فقط دلش برای پسرکی تنگ شده که هنگام پی پی آواز می خواند، که تمام روز ناسازگار است و شب آنهم درست یک لحظه مانده به خواب میگوید: مامان میدونستی خیلی دوسـِت دارم! همین!

چه کسی گفته بود که من میتوانم مادر باشم؟!!؟ به گمانم لازم است برای احتمال وقوع سیل در محدوه میدان ونک اطلاع رسانی شود.   

امان از اردیبهشت و چالش های هرساله اش!  

/ 29 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان مهبد

بزرگ شدن کوچولوت مبارک باشه این حس رو هممون بارها تو زندگیمون تجربه کردیم وقتی از شیر گرفتیمش وقتی اتاقشو جدا کردیم وقتی مهد فرستادیمش و قراره هر چی بزرگتر میشه این حس هم باهاش رشد کنه اما من موندم دیگه از سیل بدتر چی میتونه باشه که راه بیفته .آسه آسه برو سونامی در راهه کمی به فکر ما هم باش.

محمد

بابا این که دیگه حرص نداره . زهرا ما الانه 5 ساله مهده ؟

تیستو

چی بگم .من تازه به دلیلی از مهد درش اوردم. نمیدونم چرا میتسم باز بذارمش مهد. هرچند اینجا دیگه شوخی نیست باید بره مهد

منصوره

من 4 روز نبودم ها !!!! چه خبرا شده این جا !! راستش فرانک جان ، اگر دو سه سال پیش این متن را خوانده بودم ، کلی اینجا دل به دلت می دادم و زاری می کردم که چقدر سخت است و ال و بل ... چون از آینده ی کاری که کرده بودم هراس داشتم ... اما الان با جرات و اطمینان می گویم که لازم است و خوب است و بهترین کار ممکن را کردی و از یک سنی به بعد بچه ها به همان اندازه ی بودن با ما به بودن با هم سن و سالانشان نیاز دارند و رشد می کنند و دست و پنجه نرم می کنند با موقعیت هایی که بدون ما برایشان پیش می آید و پیش آمدنش ضرورتی است در رشد شخصیت شان ... باور کن اگر یک دوست آن روزها با همین اطمینانی که من به تو گفتم به من از ضرورت بودن بچه ام در اجتماع و مهد رفتنش می گفت کلی دلم آرام می شد و به حرفهایش اطمینان می کردم ... حالا تو هم برو اطمینان کن به حرفهای من و برای خودت خوش و به آینده خوشبین باش و دم های زندگی و بودن با بچه ات را با دلهره های مادرانه هدر نده ...[چشمک][ماچ]

منصوره مامان نورا

... به کامنت قبلی ام ، عرض ارادت همیشگی را هم اضافه کن که خیلی ناصحانه نشود ... [ماچ]

پرسپولیسی

وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای قربونت برم با اینهمه احساسات خوشگل البته این اتفاق خیلی هم عادی نیست عمه من کودک نه ماهه خودش رو گذاشت مهد کودک من گریه خودش اعصاب داغون خونه مون عزایی بود خلاصه تا اینکه بچه عادت کرد و حالا شنگول و خوشحال از بغل مامانش می پره بغل مربی اش ولی خدای من چقدر پسرت ناز و دوست داشتنی و مادر این پسر ناز بودن خلیلیییییییییییییییییی سخته و تو چقدر خوبی!

مادرانه ها

پستت را که خواندم درد دلم تازه شد. 6 سال از آن روز اردیبهشتی که پسرم را به مهد سپردم می‌گذرد، از همان روزی که بیشتر ناراحت شدم که چرا پسرک ککش هم نگزید که من گذاشتمش و دارم می‌روم. ولی خواندن این پست یادم انداخت که دو سال دیگر قرار است تاریخ تکرار بشود و این بار دخترک را بسپرم به مهد. یادم باشد من هم عذاب وجدان بگیرم [چشمک] تا تو ان روز به تجربه، از امیرسام بگویی که چه روزهای خوشی در مهد داشته و دلداری‌ام بدهی.

شهرزاد قصه گو

مادر بودن و مادری کردن بهای سنگینی‌ دارد. دلتنگی‌ ات را میفهمم ولی‌ مطمئن هستم که آرام میشوی و هر دو به جریان جدید خو میگیرید.[ماچ]

شهرزاد قصه گو

مادر بودن و مادری کردن بهای سنگینی‌ دارد. دلتنگی‌ ات را میفهمم ولی‌ مطمئن هستم که آرام میشوی و هر دو به جریان جدید خو میگیرید.[ماچ]