با چشمانی کاملاً باز

روی صندلی آرایشگاه نشسته ام ، "با چشمانی کاملاً بسته" و به ازای هر یک دانه ابرویی که برداشته میشود یک قطره اشک میریزم. آرایشگر بینوا هم در حالیکه یکریز از همه جا و همه چیز حرف میزند، هی سعی میکند به لطیفترین حالت ممکن با ابروهایم برخورد کند. من هم بی توجه به او و حرفهایش در نهایت فرصت طلبی تمام اشک هایی را که 24 ساعت تمام قورتشان داده بودم رها میکنم و پوزیشن افقی ام آنها را به سمت گوشم هدایت میکند و میدانم شب گوش درد هم اضافه میشود... به خودم که میایم کارش تمام شده و سیگاری هم روشن کرده تا به گمانش دود کند حرفهای غم انگیزی را که به من زده و من همچنان "با چشمانی کاملا باز" در حال اشک ریختنم. یکدفعه میگوید: "الهی قربونِ دلِ مهربونت برم، که برای همه ی ندیده و نشناخته ها هم غصه میخوری و اشک میریزی، منو باش فکر کردم دردت اومده...."

احساس بدی پیدا میکنم و جهت رهایی از عذاب وجدان و اینکه خدای نکرده کسی بیهوده قربون دلِ مهربان من نرفته باشد، تمام مسیر برگشت را برای مشکلات زندگی او و آرزوی بچه دار شدنش، برای افسردگی شدید خواهری که تنها پسرش_ که خیلی برای بزرگ کردنش خون دل خورده بود_ برای همیشه از ایران رفته، و .... حتی برای بیماری خانم نظافتچی آرایشگاه هم اشک ریختم . به خانه که رسیدم خیالم راحت شده بود حداقل!

/ 34 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا(مامان مهتاب

من به مهربانی تو ایمان دارم. من که در موقعیت مشابه تو خوابیدن را ترجیح میدم و اصلا به حرفهای آرایشگر گوش نمیدم.

مامان آرین

عزیزم با اون دل مهربونت[ماچ]

سمیرا

واقعا قربون دل مهربونت پس فرانک مرسی که هستی ...کامنت می زاری ..و واقعا نمید ونی تک تک شما برای من چی هستید !!! و جالب در جواب همسری که می گه دوست بازی اخر و عاقبت نداره من خرابببببببببببببب دوستامم ...

پرسپوليسي

مرسي بهم سر زدي... اتفاقا اپ كردم ولي خب چنگي به دل نمي زنه معمولا نوشته ها بازتاب حال خود ادمه ... حال منم قاطي پاتي و چرت و پرته!!!!!!!

مامان اکرم

سلام خوبه که تونستی توی اون موقعیت خودت رو رها کنی، گریه کنی. من که تو این قضایا واقعا مشکل دارم...

شکلات تلخ

درود بانو ... [گل][گل][گل] این روزا همه یه جورایی اشکمون لب مشکمونه .. اما نمیدونم چرا بی جوابه، دیگه انگار خدا گریه ازته دل روهم باور نداره ... [گل] شما میدونیدایناچی میخوان ...؟

مهرآیین

آکادمی روانشناسی مهرآیین با همکاری کلینیک دریا خدمات زیر را ارائه می دهد: ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های زناشویی و خانوادگی، ازدواج، اعتیاد، تربیتی، کودکان، تحصیلی و... انجام آزمون های هوش، شخصیت و... ارائه خدمات مشاوره تلفنی و آن لاین درمان اختلالات یادگیری و تحصیلی برگزاری کارگاه های گروهی روانشناسی اعزام مدرس و استاد به مدارس، مهدهای کودک و موسسات جهت برگزاری سخنرانی و سمینار برگزاری دوره های آموزشی تدریس خصوصی اختلالات یادگیری برای اطلاعات بیشتر با شماره 09354253826 تماس بگیرید یا به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید. http://academy-mehraeen.blogfa.com

مادر سپید

:))‌ چه انتخاب خوبی برای رهایی از عذاب وجدان کردی :))‌