هفت سین تان خالی از هیچ "سین"ی مباد...

 

پسرک در جشن نوروز مهدکودک نقش سیب را به عهده دارد و اینطور میخواند: من سیب سرخی هستم خوشرنگ و خوشبو هستم... نگاهش میکنم به لُپ های سرخ و سفید و نرمش! به مویرگهای سرخ بیرون زده از صورت همیشه و تحت هرشرایطی لوسیون زده اش و فکر میکنم چه انتخاب خوبی کرده اند برای نقش اش. کاش فکری هم برای گشودن اخمش میکردند. سیب اخموی همیشه گریانِ نق نقو را که نمیشود خورد، میشود؟! (البته یک گاز کوچک و به جان خریدن عواقب بعدی اش بلامانع است...)

 

پسر کوچکم، این روزشماری تو برای رسیدن عید، تنها دلخوشی ام برای شروع سال جدید است. دلم می خواهد این عید برای تو باشد، برای تو باشم، به تمامی، ...

 

یادم باشد کنار سفره هفت سینم وقتی ســـین کم آوردم، یک ســــنگ صبور بگذارم، نماد تمام صبوری های پیش و پس و برای اینکه دیگر کم نیاورم! با اینحال خیالم از مار و دوستی دیرینه مان راحت است و به گمانم از زبانش در امانم!

 

عیدتان مبارک.

 

/ 16 نظر / 82 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بیتا

سالی میارک و خوش قدم سرشار روشنی و شادکامی در انتظارت باشد... این سیب سرخ رو را از طرف من یک گاز بزنید با همه عواقبش شیرین و دلپذیره!!!!

عسل بانو

جدا من اصلابه سنگ صبور فکر نکرده بودم . البته همین چند وقت پیش به دوستی که به سفر می رفت گفتم کاش داستان سنگ صبور راست بود و توبرای من می آوردی تا درد های بی شمار دلم را برایش بگویم . امیدوارم سال تازه کمی از بار سنگین غم هایمان کم شود . برایت آرزوی روزگارخوشی رو دارم . عیدت مبارک و مراقب خودت باش عزیزم .

مامان پریا

چه سیب خوشگلی به دنیا هدیه کرده ای دوست نازنینم ..من هم عواقب اون گاز کوچولو را با کمال میل به جان میخرم ..سیبت همیشه سرخ و شاداب و برقرار باشه و بهارت پرگل و نو روزت نو روز باد[قلب][ماچ][گل]

پریسا

اتفاقا در هفت سین ما هم موشی دو تا سنگ گذاشت. برات آرزوی راحتی و شادمانی می کنم.

مامان شنتیا

سااال نو مبارک فرانک عزیییییییییییییییزم

mabei

. سال نو تو هم مبارک فرانک عزیزم.‌ای جانم از این داماد سیب سرخ ؛-) داماد خوشگل منو ببوووس از لپپ از طرف منو دخترم

پرسپولیسی

عیدت مبارک حالم که خوب نباشه همه چیز رو سیاه می بینم ... اما تو تبریک عید گفتن به تو, به یکی از عزیز ترین دوست های وبلاگی, سیاهی نیست و خداییش همه اش سفیدیه... عیدت مبارک دوست خوبم چه قشنگه حال و هوای پسرت په قشنگه خوشحالیش.... دلم می خواست تا ابد اون حال و هوا رو تجربه کنم...

سانیا

پسر باید همین باشه . اخمو !!! سال نو مبارک.:*

سانیا

خاله راستی بیا اردیبهشت شیراز!

سانیا

خاله الان رفتم و عکس سیب رو توی آرشیو { اردیبهشت 91 } تماشا کردم . اصن به خدا پسر باید اخمو باشه و محل نده و پیچیده باشه تازشم لپ هاش سرخ و سفید باشه فقط تب نداشته باشه . دوسش دارم ، حتماً یه عکس جدید ازش بده بهم.