ماجراهای من و زندگی من

می دانم روزی خواهم خندید به دغدغه های امروز، روزی بعد از فردا ، آنگاه که از ماجرا به خاطره تبدیل شدند...

گفته بودم پسرک دیر راه افتاد، پروفشنال چهاردست و پا میرفت و میرفت و زمانی روی دوپا رفت که میتوانست بدود!! گفته بودم دیر حرف زد. یعنی حرف نزد، نزد بعد یک شب خوابید و صبح پاشد و مثل آدم بزرگ ها فعل و فاعل و قید را درست سرجایش گذاشت، حتی می توانست بگوید: قسطنطنیه! یعنی ما از اون صحنه ها که بچه ها تازه راه می افتن و گومب میخورن زمین – که خیلی هم صحنه های شیرینی هستند- ندیدیم ، همانطور که گویش بچگانه نشنیدیم از همان کلمه غلط غلوط ها که دل آدم را با خودش می برد... حالا از وقتی نقاشی میکشید هرکاری میکردم آدم بکشد، فقط ماشین میکشید و حتی در برابر خواهش من که مامان میشه برام یه بار یه نی نی بکشی؟ خیلی جدی میگفت: نه! بلد نیستم. بعد یک شب در عرض چند ثانیه بدون هیچ مکثی برایم آدم کشید به شرح شکل زیر با رعایت آناتومی ابعاد داوینچی! که اگر جلوی چشم خودم نکشیده بود باور نمیکردم....

گمان میکنم حق با مادرم باشد که میگوید: "این بچه همه اخلاقای بدش به تو رفته!!!" ، اعتراف می کنم در این میراث های خودآزاری شرمنده پسرک هستم. من یا کاری را نمی کنم یا باید بی نقص باشد، یا غذایی را درست نمیکنم و فورا میگم بلد نیستم، یا خیلی خوشمزه می شود. یا چیزی را نمیخواهم یا به تمامی و بی کم کاست میخواهم ، نصفه نیمه و بگیر نگیر و پا در هوا راضی ام نمیکند... حتی دوست ندارم کسی نصفه دوستم داشته باشه بنابراین بی آنکه بفهمم سرمو می اندازم پایین و صاف وسط دل آدما را نشونه میگیرم و میرم و میرم،  بعد تو مدیریت کردن آنها و احساس مسئولیتی که در برابرشون دارم مثلِ ... تو گل گیر میکنم!

 

پی نوشت1: به پسرک میگم این آدمه میخنده یا ناراحته؟؟     اون: شما چی فکر میکنی؟تعجب

من: چرا یه پاش اینطوری شده ؟   اون(با خنده):پاش مثل دبلیو می مونه. تازه برعکسش کنی "اِم" میشه!

پی نوشت 2 : پسرک برای روز مادر هدیه ای رو که همسری بجاش خریده آورده میگه: مامان بیا چون پی پی تو توی دستشویی کردی برات جایزه خریدم!!!! (اعتراف میکنم که دست و دلبازترین همسر دنیا رو دارم و مطمئنم اگه ده تا بچه داشت و ایضا ده تا زن برای همه بچه ها به تعداد ده فاکتوریل هدیه میخرید تا به طور ضربدری به همه مادرها و مادربزرگهاشون بدن!!!! اینگونه همسری داریم ما...)

نوشته شده در ۱۳٩٠/۳/۱٠ساعت ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ توسط نظرات () |


Design By : Night Skin