ماجراهای من و زندگی من

می دانم روزی خواهم خندید به دغدغه های امروز، روزی بعد از فردا ، آنگاه که از ماجرا به خاطره تبدیل شدند...

پاییز امسال از اون پاییزهای تمام عیاره

لازم نیست صبر کنی تا هوای ابری بشه و باورن بباره

لازم نیست دم غروب تو یه خیابون پردرخت روی برگهای زرد و خشک شده راه بری

لازم نیست فکر کنی شبهای طولانی شو چگونه سپری کنی

خودم به تنهایی پاییزی شده ام بیا و ببین

کافیه مجالی بیابم و تکه دستمالی و شانه امنی

که تا خودِ بهار بی وقفه ببارم و ببارم

 

هر چه تلاش میکنم دیگر نمیتوانم شادابی ام را حفظ کنم. برگهایم یکی یکی خشک می شوند و میریزند و من فقط حواسم هست که کسی رویشان لگد نکند... و کلاغی روی شاخه هایم ننشیند و برایم مرثیه سرایی نکند. شبهایم یکی از یکی طولانی تر و بخوبی با ملودی مداوم جیغ و گریه تا خود صبح سپری میشود.

تحمل خونم به کمترین حد ممکن رسیده و دربه در دنبال چند سی سی صبر میگردم تا به رگهای تشنه ام تزریق کنم. در این لحظات نیمه شب ،در حالیکه دست هایم میلرزند و هزار نقطه سیاه جلوی چشمم روی این صفحه سپید رژه میروند ، به گمانم دچار یاس فلسفی و یاس وجودی توامان شده ام.

میخواهم همین جا با صدای بلند اعتراف کنم :

که ناتوان شده ام ، که "استیصال" را هر لحظه و هر روز با خودم همه جا یدک می کشم و روزبه روز سنگین تر میشود انگار ، اصلاً آدم ناشکر و ناسپاسی شده ام که وعده بهشت زیر پایم هم راضی ام نمیکند ، همینطور هیچکدام از قوانین متا فیزیک و حلقه ها و هاله ها و کلیه روابط موجود در کائنات . خسته ام از استدلال ، خسته ام از تفسیر سکوت . میخواهم تنها همین حواس پنج گانه ام را بکار ببرم، میخواهم ببینم ، بشنوم ،بچشم و لمس کنم ...

لذت های شیرین بچه داریَم جایی لابه لای بهانه گیری های مداوم ، بی خوابی های چند ساله ، خستگی های مفرط و هزار هزار فکر و مسئولیتی این چنین سنگین گم شده است و هرچه میگردم پیدایش که نمیکنم هیچ ، بیشتر گم میشوم. خودم را هم گم کرده ام ، مدتهاست . دلم برای خودم تنگ شده ، تنها خاطره ای شده ام دور!

چرا من شبیه هیچ کدام از شماها نیستم ؟  نه کودکم شبیه هیچکدام از کودکان اطرافم است و نه خودم از جنس هیچ مادر دیگری .... لطفاً نام مرا از تمام وبلاگ های مادرانه حذف کنید.

فراموش کنید من و ماجراهایم را ، فقط بخاطر بیاورید روزی کسی بود مثل هیچ کس!!!

 

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٢٩ساعت ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ توسط نظرات () |


Design By : Night Skin